#polecamy
Kim Kiyosaki
Napisałam tę książkę, ponieważ zbyt wiele kobiet − zwłaszcza gdy stają się starsze − znajduje się w poważnych kłopotach finansowych, z powodu śmierci małżonka, rozwodu lub tylko dlatego, że nie mają żadnego planu. Problem polega na tym, że wiele z nas nigdy nie uczono o pieniądzach i inwestowaniu.
Dokonuj wyborów z przekonaniem, mając na uwadze świadomość ryzyka. Z reguły z codziennymi czynnościami wychodzi nam znacznie lepiej.
Mając na uwadze inwestowanie zdobądź podstawową wiedzę, najlepiej jeśli na Swojej drodze znajdziesz mentora, który Cię poprowadzi, pamiętając przy tym nie kierowanie się emocjami. Zawsze staraj się dywersyfikować Swoje finanse. Inwestuj zawsze rozważnie, ale tylko tyle, by ewentualna strata nie była bolesna.
Pożyczanie pieniędzy na inwestycje w/na przyszłość, to nie jest dobre rozwiązanie. Korzystaj z własnego kapitału, by mieć pewność, że nawet jeśli stracisz, to nie pozostawisz Sobie żadnego długu. Jeśli już, to podchodź do tego z rezerwą, by nie wpaść w kłopoty finansowe.
Codzienność wyborów
Jak i w co inwestować pieniądze, by cieszyć się zyskami, a nie płakać nad stratą?
Nie istnieje jeden uniwersalny i sprawdzony schemat, dzięki któremu inwestorzy osiągają sukces. Na naszych stronach obszernie przedstawiliśmy programy, do których przystąpisz za darmo, dzięki którym wypromujesz Swoją firmę, choć jeśli jej nie posiadasz, będziesz mógł dystrybuować produkty i marki programów, do których zapisania się Ciebie zachęcamy.
Zastanów się w co zainwestować pieniądze? Miej plan. Zaczynaj od niewielkich kwot.
Kieruj się starą dobrą zasadą: „Nie wiesz na kogo liczyć? Licz na siebie!”. Zdajemy sobie sprawę na przykład z tego, że na emeryturę od państwa nie ma co czekać: jeśli sami jej sobie nie odłożymy, to na starość będziemy biedować.
i w co inwestujemy
Codziennie inwestujemy pośrednio lub bezpośrednio, wykorzystując elementy naszego życia codziennego.
Do codziennych inwestycji wykorzystujemy, korzystamy z:
wolnego czasu;
finansów osobistych;
wzajemnych relacji;
potencjału otaczających nas propozycji.
Pozbądź się wątpliwości
Bądźmy w kontakcie
Zainspiruj się, wybierz kierunek działania, dzięki naszemu portalowi network-marketing.pl
Dzięki własnej stronie www, narzędziom do wykorzystania na blogu, czy fanpagu buduj zaufanie do własnej marki i sukces, zarabiając przy tym online na fundamencie internetu.
Właściciel portalu network-marketing.pl dokłada wszelkich starań, by informacje prezentowane w serwisie były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystywania prezentowanych danych. Nie udziela dodatkowych informacji na temat produktów prezentowanych w serwisie.
Właściciel portalu nie odpowiada również za treści witryn, do których prowadzą odnośniki. Korzystanie z portalu jest dobrowolne. Znaki towarowe użyte zostały jedynie w celach informacyjnych. Portal network-marketing.pl ma charakter informacyjno-reklamowy.
zakupy online
info
narzędzia
network-marketing.pl
* Zapisując się, akceptujesz politykę prywatności.
Zapisz się do naszego Newslettera, a otrzymasz rzetelną dawkę wiedzy wprost na Swojego maila.
Bądź na bieżąco z nowościami
INTERNET NIESIE WIELE MOŻLIWOŚCI. WYKORZYSTAJ JEGO POTENCJAŁ
Jeśli otrzymaliśmy pomoc od rodziców, to czujemy, że mamy dług do spłacenia. Nie oddamy go co prawda w 100%, ale chcielibyśmy oddać… Naszym dzieciom! To znaczy pomóc im w starcie w dorosłe życie: sfinansować studia, a największym naszym marzeniem jest kupić im małe mieszkanie, aby nie musieli od samego początku martwić się o to, jak związać koniec z końcem.
REKLAMA
Przydatne informacje o inwestowaniu
Procent składany i oszczędzanie
#Polecamy
Częstym błędem popełnianym przez niedoświadczonych inwestorów jest inwestowanie wszystkich wolnych środków. Tymczasem kolejna złota zasada mówi, by zainwestować maksymalnie 10% posiadanego kapitału łącznie lub ewentualnie tyle, by porażka i strata pieniędzy nie była dotkliwa i nie spowodowała poważnych problemów finansowych.
Jeżeli nie chcesz wpaść w kłopoty finansowe, inwestuj tylko własny kapitał. W żadnym wypadku nie zaciągaj kredytów, licząc na duże zyski. W praktyce może okazać się, że stracisz i własny kapitał i pożyczone pieniądze, zostając z długiem w banku.
Kluczem do sukcesu jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, zgodnie z zasadą, aby „nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka”. Kapitał ulokuj w różne aktywa, najlepiej o różnym stopniu ryzyka.
Emocje zawsze są złym doradcą, także w przypadku inwestowania. Podejmowanie decyzji pod wpływem chwili, z obawy przed pogłębieniem strat, najczęściej prowadzi do utraty zainwestowanego kapitału.
Znajdź osobę, która ma duże doświadczenie w inwestowaniu w wybrane przez Ciebie instrumenty inwestycyjne, a której udało się dużo zyskać. Kierując się otrzymanymi od mentora wskazówkami, może i Tobie uda się osiągnąć sukces.
Żeby ograniczyć ryzyko strat i wiedzieć w co inwestować, musisz znać podstawy inwestowania.
Potrzebna jest wiedza związana z mechanizmami instrumentów inwestycyjnych czy zasadami funkcjonowania rynku.
Bez względu na to, jak bardzo doświadczonym inwestorem jesteś pamiętaj, że bezpieczne i zyskowne inwestycje nie istnieją.
Inwestowanie właściwie zawsze wiąże się z ryzykiem. Takie same szanse masz na zyski, jak i na straty. Niestety początkujący inwestorzy zdają się o tym nie wiedzieć - licząc na szczęście, stawiają wszystko „na jedną kartę”, co zwykle drogo ich kosztuje.
W co zainwestować? Decyzja ta uzależniona jest od wielu czynników, m.in. kwoty kapitału, skłonności do ryzyka, możliwości zamrożenia środków na długi czas. Może warto zainteresować się rynkiem walutowym? Może zakupisz nieruchomość albo grunt? Albo postawisz na szlachetne trunki? Jeżeli nie wiesz, w co zainwestować pieniądze, zawsze możesz skorzystać z pomocy doradców finansowych.
Inwestowanie wymaga posiadania odpowiedniego planowania. Bez żadnego planu właściwie każdy inwestor jest skazany na porażkę, ponieważ np. gra na giełdzie nie polega wyłącznie na zakupie i sprzedaży akcji, oraz oczekiwaniu na rozwój wydarzeń. Jeżeli chcesz ograniczyć ryzyko strat, stwórz przemyślany plan zawierający racjonalne uzasadnienie każdej dokonywanej transakcji.
Jeżeli jesteś początkującym inwestorem, nie rzucaj się od razu „na głęboką wodę”. Zacznij inwestować niewielkie kwoty, których strata nie narazi Cię na dotkliwe kłopoty finansowe.